Feladatok

  • Stratégiai tervek alapján az éves pénzügyi tervek elkészítése
  • A stratégiai célok és gazdasági tervek megvalósulásának nyomon követése, eltérés esetén intézkedési javaslatok kidolgozása. A cégcsoport pénzügyi előírásainak napra készen tartása
  • Havi, negyedéves és éves vezetői jelentéseket készít az általánosan elfogadott pénzügyi elvek és a vonatkozó magyar szabályok szerint
  • Meghatározza az éves működési és beruházási költséget, valamint ellenőrzi a kiadásokat
  • Biztosítja az előírásoknak megfelelő pénzügyi jelentési kötelezettség betartását
  • Irányítja a számlák beérkezésével, kifizetésével és a társaság pénzügyeivel kapcsolatos feladatokat.
  • Gondoskodik e feladatok megfelelő belső ellenőrzéséről. Felel a szállítók kifizetéséért, és az alkalmazottak bérének kifizetéséért, valamint a követelések ügyfelektől való behajtásáért. Biztosítja az általánosan elfogadott könyvviteli irányelveknek megfelelő üzleti gyakorlat követését
  • teljes körű könyvelési és összetett számviteli feladatok vezetése (részletes analitikus nyilvántartások vezetése), közreműködés a bevallások ellenőrzésében
  • főkönyvi, analitikus és folyószámla egyeztetések kezelése
  • közreműködés a negyedéves/féléves/éves zárásokban (mérleg, eredmény-kimutatások, egyéb vezetői jelentések készítése),
  • egyéb bevallások készítése, adóbevallások összeállítása
  • vevő és szállító számlák, bank, házi pénztár és vegyes tételek könyvelése
  • Jelentések, pénzügyi riportok készítése a vezetőség felé, aktív részvétel a pénzügyi tervezésbe
  • Adózási, számviteli kérdésekben állásfoglalások készítése
  • Célhoz rendelt KPI rendszer tervezése és kiépítése, a KPI-okra épülő bónusz és teljesítmény értékelési rendszer kialakítása.
  • A cégcsoport cashflow és likviditás managementje, a költségek terv/tény kontrollálása.
  • Megfelelő raktárrevízió, számlák és átvételi elismervények feletti ellenőrzés biztosítása a vonatkozó szerződés kikötéseinek megfelelően; tárgyi eszköz leltár felügyelet.
  • Költségcsökkentésre irányuló lehetőségek kiaknázására, és kapcsolódó intézkedések bevezetésére.
  • Pénzintézetekkel való együttműködés
  • Könyvelési csapat irányítása

Elvárások

  • Egyetemi vagy főiskolai gazdasági végzettség
  • Legalább 3 év vezetői és legalább 5 év pénzügyi és számviteli tapasztalat
  • Tárgyalóképes angol nyelvismeret
  • Stratégiai szemlélet
  • A magyar számviteli és adószabályok naprakész ismerete, változások nyomon követése
  • Tapasztalat vállalatirányítási rendszer- ERP használatában.
  • Elemzői, szervezői és problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodásmód
  • Precizitás, pontosság, rendszerszemlélet
  • Kiváló kommunikációs képesség szóban és írásban egyaránt
  • Csapatmunkára való alkalmasság
  • Együttműködésre képes, nyitott személyiség
  • Döntésképes, határozott, önálló személyiség
  • Stressztűrő képesség

Munkáltató ajánlata

  • Stabil középvállalati háttér
  • Hosszú távú munkalehetőség
  • Határozatlan időtartamú munkaviszony
  • Teljes munkaidő
  • Versenyképes bérezés
  • Motiváló bónuszrendszer
  • Kiemelt vállalati egészségbiztosítás
  • Innovatív, barátságos munkakörnyezet
  • Külső és belső vállalati képzések